DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
30. listopadu 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 301 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Touch launcher 1.2 - Ovládejte Palm pomocí prstů
21.10.2008 
Recenze software pro Palm

Jsem spokojeným uživatelem Palmu Centro, ale když se mi do rukou dostal Apple iPhone se svým graficky dokonalým rozhraním, naprosto jsem mu propadl. Proto jsem začal pátrat po způsobu, jak ho dostat i do svého Centra. Řešení se nazývá Touch launcher.Pro Centro, a vůbec Palm obecně, existuje velké množství různých launcherů - jmenujme např. TreoLauncher, iSpin nebo Zlauncher, mě ale nejvíce zaujal Touch Launcher od Ryhora Burakoua, a protože byl zdarma, rozhodl jsem se ho podrobněji vyzkoušet (přečíst si můžete i starší recenze tohoto programu např. v článcích TouchLauncher – Proměňte váš Palm v iPhone a Touch Launcher 1.2 - Inspirováno iPhone).

Co Touch launcher vlastně je?

Velmi jednoduše řečeno je to nový launcher (rozhraní pro spouštění programů) pro Palm OS 5. Přináší ale graficky velmi hezké prostředí, základní funkčnost podobných programů a hlavně několik zajímavých nápadů. Zvládne všechny základní funkce, ale co je důležitější - lze ho pohodně obsluhovat prsty.

Autor programu, Ryhor Burakou, se nejvíce snaží zdůrazňovat, že Touch Launcher není emulátor iPhonu ani žádného jiného zařízení. A tak tomu skutečně je. Není žádným způsobem propojený s Apple ani nikým jiným.

První spuštění

S instalací ani následným spuštěním aplikace byste neměli mít žádné potíže. Jednoduše si stáhnete instalační soubor a přes HotSync ho nainstalujete. Potom už nic nebrání program spustit a přizpůsobit si ho doslova od vrchu až dolů, do posledního písmene.

Používání Touch launcheru je asi tak složité, jako klikat na ikonky na dotykovém displeji. Můžete odsud tedy aplikace spouštět, měnit jejich umístění na ploše, mazat programy nebo měnit jejich ikonky, umísťovat je na jiné strany, přejmenovat programy nebo odesílat - to nejsou ale všechny funkce, jmenoval jsem jenom ty nejdůležitější.

Co dělá Touch launcher odlišným?

Samozřejmě, většina těchto funkcí je dostupná i v jiných podobných programech, ale Touch launcher je pozdvihne na další level. Máte zde např. možnost přizpůsobit si pozadí, použít velký text pro popis ikon, přizpůsobit si ikonky jednotlivých programů. Je toho ale mnohem více a nyní se na to podíváme.

Funkce

Nabídka funkcí je skutečně bohatá. V levém horním rohu je vykreslena síla signálu a název operátora. V pravém horním rohu najdeme kategorie, do kterých jsou rozděleny programy, čas a stav baterie. Kliknutím na ikonku baterie vyskočí zobrazení jejího podrobnějšího stavu.

Spoustu funkcí nabízí i lišta ve spodní části displeje. Kliknutím na ikonku „i“ získáte podrobný přehled informací o vašem přístroji. Další ikonka poslouží pro přemístění ikon v rámci displeje, toho samého ale můžete dosáhnout i tapnutím na ikonku a následným přidržením prstu či stylusu. Následuje ikonka pro Práci s aplikacemi, kde můžete přidávat, mazat nebo přejmenovávat aplikace včetně možnosti změnit jejich ikonky. Tlačítko s ikonkou odpadkového koše je zřejmé - po přetažení vymaže konkrétní program. Pro odeslání aplikace ji stačí přetáhnout na ikonku vedle odpadkového koše. Poslední klasická ikonka slouží pro změnu kategorie. (Stejného dosáhnete také stiskem mezerníku). Poslední dvě ikonky (se směry doleva a doprava) slouží pro přepínání mezi stránkami. Pokud chcete programy přesunout na předchozí nebo následující stránku, není nic jednoduššího než jejich ikonu přetáhnout na tyto šipky.

Menu

Spousta funkcí programu je přístupná právě přes menu. Můžete odsud přeuspořádá své ikony, měnit ikony přiřazené k jednotlivým aplikacím, můžete zde programy přejmenovat nebo např. přiřazovat programy přesně do skupin, ve kterým vám budou vyhovovat.

Stejně tak zde můžete nastavit novou tapetu nebo vymazat tu stávající. Je zde rovněž funkce pro znovu načtení obsahu paměti, kterou využijete např. při instalaci nových aplikací. A samozřejmě je odsud přístupné menu Nastavení, kde je spousta dalších položek pro přizpůsobení vzhledu i funkcí. Můžete tak např. skrýt spodní lištu, což já osobně udělal, protože rozhraní pak působí příjemným a čistým dojmem. Nebo můžete zrušit zobrazení názvů ikon. Nebo vypnout animaci, která doprovází přepínání mezi kategoriemi. Nastavit velké písmo a nebo použít mnoho dalších užitečných vlastností.

Nechybí ani nabídka „Help“ kde můžete program zaregistrovat nebo získat několik užitečných tipů, jak Touch launcher používat.

Zkušenosti s programem

Nyní se vám pokusím nastínit zkušenosti s funkcemi tohoto výborného launcheru.

První věcí, která mě skutečně zaujala, je vzhled programu v základním nastavení. Vypadá skvěle, černá tapeta je vynikající. Nic ale nebrání použití jiné, možná ještě lepší tapety. Na internetu je možné stáhnout si velké množství různých pozadí, nějaká najdete např. na těchto stránkách. Pokud budete mít zájem, odsud si poté můžete stáhnout galerii ikon. A pokud by jste chtěli zajít ještě dále, v tomto souboru si můžete stáhnout IconPack včetně průvodce jak na to.

Hodit se také může funkce pro přejmenování programů na jiný libovolný název, který vám bude vyhovovat. Velmi jsem také ocenil možnost zapnout u ikon velké texty, díky čemuž se názvy staly mnohem čitelnější.

Výborný nápad jsou také dynamické ikonky kalendáře (mění se číslo na ikonce, zde konkrétně zobrazuje aktuální datum) a textových zpráv (zobrazuje počet nepřečtených SMS). Je to velmi praktická a užitečná funkce!

Velmi užitečná je také možnost umístit si mezi ikony záložky oblíbených webových stránek. Po kliknutí na ikonku s takovouto záložkou se pak automaticky spustí vestavěný prohlížeč Blazer a stránku načte. Dokáže to ušetřit spoustu času a zbytečného klikání navíc.

Asi bych měl také zmínit, že jsem vysledoval krátkou prodlevu mezi kliknutím na ikonku a skutečným spuštěním programu. Není to ale nic strašného. Nejdříve dochází k “vymazání” displeje zprava do leva, pak ale již k samotnému spuštění dané aplikace. Zvláštní bylo také chování programu při zmáčknutí tlačítka pro návrat do launcheru - nejdříve se totiž spustil klasický Palm launcher a následně až Touch launcher.

Pokud chcete Touch launcher opustit, musíte jít do jenu, vybrat Option a vybrat Exit. Rychleji to jde také stisknutím tlačítka menu a poté písmene X. Pokud mě paměť neklame, je to stejný postup jako u Zlauncheru. Uvítal bych ale i možnost ukončení aplikace jednoduchým kliknutím na nějakou ikonku, to ale chybí. Třeba se ji ale dočkáme v nějaké aktualizaci.

Závěr

Jak jsem již říkal, s Touch launcherem bych byl spokojený i v takové podobě, kdybych si zde nemohl téměř všechno přizpůsobit. Výborný je již nyní, rozhodně ale očekávám, za se dočkáme nějakých zajímavých vylepšení. Co více si zkrátka za 7 USD můžete přát?

Plusy:

  • Nádherné prostředí
  • Široké možnosti přizpůsobení
  • Množství funkcí
  • „Refresh“ paměti

Mínusy:

  • Občas se objevují mírné prodlevy
  • Hodila by se možnost rychlejšího vyskočení z programu
  • Mírné kolize se základním launcherem


Kategorie Launcher
Výrobce Ryhor Burakou
Licence Komerční
Verze 1.2
Nároky Palm OS 5.0
Cena 6,99 U$
Download TouchLauncher.zip - 272 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Neal Martin pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.52 sekund

RSS - články RSS - fórum