DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. října 2018  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 123 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Pro všechny: Celio RedFly - Prodloužená ruka vašeho smartphonu II.
05.08.2008 
Články napříč platformami

Dnes si povíme něco dalšího o ne nezajímavém mobilním zařízení Celio RedFly. Jak je na tom Celio RedFly s výkonem, jak je možné jej rozšířit, dokáže konkurovat dnešním sub-notebookům?Abyste toho byli uchráněni, je možné použít i připojení skrze Bluetooth. Mezi bezdrátovým připojením a USB jsem ve výkonu neviděl žádný rozdíl, pokud jsou přístroje v rozumné vzdálenosti od sebe. Výhodou je také to, že pokud potřebujete pracovat v nějakém stísněném prostoru, může telefon zůstat např. v kapse nebo tašce.

Výkon

Relativně velký displej a klávesnice jsou velkým pomocníkem pro čtení a psaní dlouhých mailů. Je to mnohem jednodušší než na jakémkoli mobilním zařízení, které jsem kdy používal.

To samé samozřejmě musí platit také o psaní dokumentů či tabulek. Strávil jsem mnoho hodit psaním dokumentů a musím říci, že se RedFly nedokáže vyrovnat ani jakákoli kombinace PDA a přídavné skládací klávesnice. Skutečné zlepšení ale pocítíte, pokud jste zvyklí používat Excel Mobile. Práce s tabulkami je totiž na 2,8“ displeje běžného telefonu hodně únavná, RedFly dokáže tuto činnost opravdu hodně zpříjemnit.

Výkonnost celého přístroje hodně rychle klesá při načítání náročnějších webových stránek. Ty se načítají opravdu pomalu. Vinu za to bych ale nedával samotnému Celiu, jistě všichni víte, že mobilní verze Internet Exploreru nepatří mezi nejpovedenější software.

Naštěstí ale existuje jedno snadné řešení. Opera Mobile 8.65. WVGA displej vám totiž bez problémů dovolí používání stránek pro běžné počítače a notebooky a ty vypadají v Opeře opravdu době. Rovněž vykreslování stránek je mnohem rychlejší než v IE.

O tomto problému jsem hovořil také s lidmi přímo z RedFly a ti zamýšlejí nabízet RedFly rovnou v kombinaci s Operou, což se mi osobně zdá jako velmi dobrý nápad.

Ani služební cesta pro mě nepředstavuje pouze samou práci. Rád si občas pustím nějaký ten televizní pořad nebo film a tak jsem byl velmi zvědavý, jaký přínos bude velký displej Celia mít. Bohužel, pokud dojde na přehrávání videa, je v koncích. Plynule video neumí přehrát ani Windows Media Player, ani TCPMP. Výrobce o problému ví, ale vývoj se prý soustředil hlavně na doladění funkčnosti „seriózních“ pracovních funkcí. Vývojáři se tomuto problému budou věnovat hned po odladění všeho podstatnějšího.

LogMeIn

Nyní se ale pojďme podívat na záležitost, která bude určitě zajímat hodně potenciálních uživatelů. Jedná se o aplikace LogMeIn pro Windows Mobile, která dokáže vaše PDA dálkově připojit na váš desktop.

LogMeIn v kombinaci s Celiem tvoří dokonalý pár a nabízí tak celou řadu využití. Displej a klávesnice Celia se tak prostřednictvím této aplikace v podstatě stanou klávesnicí a displejem vašeho hlavního počítače. Můžete tak například používat aplikace, které máte nainstalované na „velkém počítači“ nebo se dostat k souborům uloženým ve firemní síti.

Samozřejmě i to má určité nevýhody. Refresh displeje není nijak skvělý a spousta společností nemá zaveden software pro vzdálený přístup. Také používání programu si žádá určitou dobu zvykání, ale i přes to považuji LogMeIn za skvělou pomůcku, která dělá z RedFly velmi užitečný přístroj.

Rozšíření

O něco výš jsem zmínil dva USB konektory. Můžete je použít jako na pc - připojit k RedFly klávesnici a myš. Tyto přístroje nepotřebují žádné ovladače, jednoduše je připojíte a ony fungují. RedFly dokonce podporuje i připojení USB hubů.

Je zde i VGA konektor pro případy, že byste potřebovali použít větší displej nebo dokonce projektor. Připojením většího displeje ale nezískáte větší rozlišení, na výstupu je stejné maximální rozlišení, které nabízí samotné Celio. A není ani možné používat dvě obrazovky zároveň, vždy bude funkční jen jedna.

Po připojení tohoto příslušenství už proměníte váš smartphone ve slušný desktop ?. Smartphonu nečiní problémy ani obsluha dalšího příslušenství, pokud například chcete použít Bluetooth headset, můžete tak činit zároveň s používáním RedFly.

Výdrž baterie

Výdrž při běhu na baterie je výborná a mohl by to být také jeden z důvodů pro pořízení přístroje.

Změřil jsem čas, jak dlouho umožní Celio pracovat, během doby měření jsem se dvakrát připojoval přes Bluetooth a střídavě jsem používal myš. Při tomto stylu použití jsem se dostal téměř na 9 hodin a 30 minut. Pokud bychom se snad odvážili porovnat tento čas s notebooky podobných velikostí, u většiny z nich byste byli rádi za polovinu tohoto času.

Používání Celia má vliv také na výdrž baterií ve smartphone. Je to umožněno díky tomu, že jeho displej může být vypnutý. Při používání 3G u mého HTC TyTN II poklesla za 1,5 hodiny nepřetržitého provozu poklesla úroveň nabití pouze o 25%.

Na výdrž bude také mít pravděpodobně vliv, jaký telefon je k RedFly připojený. S připojeným HTC TyTN II vydržel s RedFly pracovat po dobu 8,5 hodiny, takže přečkat pracovní den by nemělo činit žádný problém.

RedFly vs. subnotebook

Velmi častým tématem v diskusích spojených s RedFly je názor, že subnotebook typu EEE PC je lepším řešením pro každého. Argumentem je, proč vydávat 500 USD za něco takového, když můžu za podobnou cenu mít zařízení s Windows Mobile.

Já ale s názorem, že subnotebook je nutně lepší pro každého, nesouhlasím. Pro někoho to může být zbytečné a těmto lidem dokáže RedFly ušetřit čas i starosti. Je jasné, že technicky založení uživatelé, kteří si se svými přístroji neustále hrajou a různě je ladí, toho nemohou pochopit. RedFly pro takovéto uživatele zkrátka není určené.

Nicméně je velká skupina lidí, kteří se notebooku vyhýbají jak jen mohou a právě pro ty je RedFly dobrou volbou, obzvláště pokud využijí osmihodinovou výdrž.

Stačí jen nainstalovat driver do vašeho smartphonu a Celio funguje. Je to podobné jako zapojit klávesnici do PC. A nemusíte se bát žádných virů, není potřeba neustále aktualizovat operační systém, nejsou zde žádné technické potíže, které jsou často s Windows. Prostě ho používáte.

Využití by mohlo být také hlavně ve firemní sféře. Náklady na pořizování a provozování notebooků jsou často velmi vysoké a pokud zaměstnavatel zvažuje pořízení počítačů pro své zaměstnance, na práci s poštou nebo předvedení firemní prezentace, když jsou na služební cestě a hledí při tom na cenu, by mohlo být Celio RedFly také dobrým řešením.

Zopakuji to ještě jednou - Celio prostě není přístroj pro každého a pokud víte, že byste využili funkce a výkon normálního počítače, rozhodně vám stačit nebude.

Závěr

Pokud jste spokojeným uživatelem Windows Mobile smartphone a hledáte malý laptop, který by vám pomohl s vyřízením pošty nebo prohlížením internetu, pokud jste zrovna na cestách, je pro vás Celio tím pravým.

Celio má ale také své nevýhody a limity, díky kterým u spousty uživatelů narazí. V krátkosti by se to dalo shrnout asi takto: skvěle zvládá pracovní pohotovosti, ale pokud dojde na zábavu, dochází mu dech.


Zdroj: Ed Hardy pro Brighthand

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund

RSS - články RSS - fórum