DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
23. ledna 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 212 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Články o Palmech: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash
17.10.2007 
Hardware Palm

V podslední době se zde na našem fóru dost řešilo jak "voperovat" do LifeDrive místo malého hardisku (MicroDrive) flash paměť (CF kartu). Jelikož s tím mělo spoustu lidí problémy, nebo se toho bojí, přináším zde přehledný český návod, podle kterého by to měl zvládnout každý.Proč vlastně měnit MicroDrive ve vašem LifeDrivu za CF kartu? Možná vám to přijde divné, měnit hardware vašeho zakoupeného zařízení. Ale má to několik logických důvodů.

MicroDrive je vlastně malý harddisk, který má vysokou spotřebu, je náchylný na nárazy (pohyblivé součásti), a je poměrně pomalý (zejména dlouho trvá než se "roztočí").

Naproti tomu CF karta má flash paměť, která je daleko odolnější a rychlejší (to záleží na té které kartě). Mimo to má CF karta daleko menší spotřebu pokud s ní pracujete. Pro srovnání spotřeby vám poslouží následující tabulka:


Činnost Spotřeba
MicroDrive
Spotřeba
SanDisk CF karty
Spánek
(plotna se netočí, čtecí hlava je "zaparkovaná")
13mA 1,2mA
Klid (plotna se točí) 85mA 1,2mA
Čtení 360mA 55mA
Zápis 280mA 70mA
Maximální spotřeba 372mA 100mA

Výměna MicroDrive za CF kartu vám tedy přinese větší výdrž, větší odolnost (nemusíte se tak bát o svá data), a daleko větší rychlost vašeho LifeDrivu.

Co budeme potřebovat:

  • Kompatibilní CF kartu (její výběru se budu věnovat za chvilku)
  • Čtečku CF karet (USB nebo IDE, raději USB)
  • Počítač se spuštěným Linuxem nebo nějakým BSD (stačí Live distribuce spustitelná z CD)
  • Šroubovák na odšroubování krytu LifeDrivu
  • Standardní UNIXové systémové aplikace (standardně obsažené ve všech linuxových distribucích)
  • Další UNIXové utility: unzip, unshield, cabextract, python (nejsou bezpodmínečně nutné, později zjistíte proč)

Výběr CF karty

První co budeme potřebovat je CF karta kompatibilní s LifeDrivem. Ono se jednoduše řekne CF karta, ale ne každá bude v LifeDrivu fungovat. Aby jste zjistily jaká to karta bude pro váš LifeDrive vhodná, použijte tento seznam kompatibilních karet.

Pro ty z vás kteří neví kterou si vybrat, nebo neumí anglicky mám jeden tip. Jako ideální karta pro LifeDrive se mi jeví CF karta SanDisk Extreme III s part numberem SDCFX3-4096-902. Je rychlá, není drahá, a je již odzkoušená jako kompatibilní. Nicméně nikdo vám nebrání ve výběru jiné (levnější a pomalejší) karty.

Pokud jste si již koupili nějakou kompatibilní CF kartu, můžeme pokročit. Předtím chci ale ještě upozornit na čtečku. Když už jdete kupovat tu CF kartu, kupte si prosím i USB čtečku za pár kaček, aby jste tam nemuseli běžet znovu. Pokud již máte USB či jinou čtečku, je vše v pořádku.

Získání Palm OS pro nahrání na CF kartu

Další věcí, celkem dost podstatnou, je Palm OS, Kdyby jsme dali do LifeDrivu CF kartu bez jejího rozdělení, a bez operačního systému, moc by jsme tím nezískali... Proto si musíme nějakým způsobem obstarat obraz Palm OS. Naštěstí společnost Palm na nás byla hodná, a Palm OS je k získání přímo na jejich webu. Sice ne v podobě obrazu který potřebujeme, ale mi si už nějak poradíme, a obraz z toho získáme.

Palm OS získáme z LifeDrive 2.0 updatu, který si stáhneme z webu Palmu. To samo o sobě nám nestačí, musíme se pustit do extrakcí a úprav. Nyní budeme potřebovat všechny výše zmíněné Linuxové utility.

Nastartujeme tedy Linux, doinstalujeme python, a ostatní výše zmíněné aplikace. Spustíme konzoli a přejdeme do složky, kam jsme si stáhnuli LifeDrive 2.0 update.

Nyní rozbalíme updatovací balíček příkazem "unzip LifeDrive_Update_2_0_EFIGS_win.zip". (Pokud jste si soubor pojmenovali jinak, dosadíte samozřejmě příslušný název souboru)

Získali jsme soubor "LifeDrive 2.0 Updater.exe". Ten ale ještě potřebujeme rozbalit, tentokrát pomocí utility uncab. Použijeme tedy příkaz "cabextract 'LifeDrive 2.0 Updater.exe'".

Teď jsme získali konečně ryzí podobu instalátoru. Z jeho datových archivů teprve dostaneme jednotlivé části Palm OS. Přejdeme tedy do složky Disk1 příkazem "cd Disk1". V této složce se nachází datové soubory instalátoru, ze kterých získáme části Palm OS. K tomu nejlépe poslouží utility unshield. Použijeme ji tedy následovně: "unshield x data1.cab" (každá verze unshield má bohužel jiné přepínače, takže zatímco někdy postatí unshield data1.cab, jindy musíte přidat přepínač x).

Nyní máte konečně přístupné jednotlivé části Palm OS. Nacházejí se v souborech brahma-palmos.zip.X.pdb, kde X je písmeno od "a" do "j". Tyto části potřebujeme sloučit. Najdeme tedy složku ve které se tyto soubory nacházejí, zpravidla je to složka "BrahmaUpdate". Všechny ostatní složky a soubory, kromě BrahmaUpdate smažeme, čistě pro přehlednost (za chvíli by jsme se v tom nemuseli vyznat). V konzoli přejdeme do složky BrahmaUpdate ("cd BrahmaUpdate").

Sami ale jednotlivé části Palm OS nesloučíme. K tomu nám poslouží skript "unpdb.py", který si stáhneme, a nakopírujeme ho do složky BrahmaUpdate. Potom v konzoli můžeme spustit příkaz "ls brahma-palmos.zip.?.pdb | sort | xargs -ti python unpdb.py {} - | dd skip=1 bs=32 > brahma-palmos.zip", který nám sloučí jednotlivé části do jedné.

Když už máme celý Palm OS, ostatní soubory jsou pro nás zbytečné. Můžete tedy s klidem smazat všechny soubory, kromě kompletní Palm OS, který je v souboru "brahma-palmos.zip".

Kromě kompletního Palm OS musíme ještě připravit celý obraz pro CF kartu, aby měl LifeDrive rozdělenou CF kartu stejně jako MicroDrive, a neměl s ní potíže. Potřebujeme tedy připravit nějakou tabulku oblastí, jak se má CF karta rozdělit. K tomu nám zase poslouží skriptík "makecafe.py"(http://n3o21.cz/files/makecafe.py) napsaný v Pythonu. Opět ho stáhneme a uložíme do stejné složky jako soubor brahma-palmos.zip. Potom spustíme v konzoli příkazy "python makecafe.py -c brahma-palmos.zip > rom-partition" a "md5sum rom-partition".

Ještě potřebujeme tabulku rozložení oddílů na CF kartě, a zapsat na CF kartu nějaké počáteční data, které LifeDrive očekává. To uděláme příkazem "echo 'AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAQEABlgPCD8AAACACwIAAFgQCAAoHAu/CwIAgLAAAAAoHQsLz13xP7wCAIBLdwAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAVao=' | python -c 'import base64,sys;sys.stdout.write("�"*432+base64.b64decode(sys.stdin.read()))' > table.sct".

Tím máme vše hotovo a připraveno na nahrátí na CF kartu. Pokud se chcete výše uvedenému složitému postupu vyhnout, tak jsme pro vás (protože jsme na vás hodní) připravily hotový image Palm OS na CF kartu, který stačí jen stáhnout a rozbalit. Pokud použijete náš image, nebudete potřebovat žádný python, a složité utility pro Linux, a postačí vám nějaká hloupá distribuce spustitelná z CD, například Slax.

Nahrání Palm OS na CF kartu

Teď, když máme připravený obraz Palm OS se můžeme pustit do nahrávání na CF kartu. Pokud jste tedy použily náš image Palm OS, rozbalte si archiv, nastartujte Linux, otevřete konzoli, a přejděte do složky kam jste si rozbalili soubory z archivu. Předpokládám tedy že máte otevřenou konzoli, a jste ve složce kde se nacházejí soubory brahma-palmos.zip, rom-partition a table.sct.

Vložte tedy vaši CF kartu do čtečky. První co musíte udělat je zjistit jak se vaše karta namapovala, a jak ji Linux označuje. Obecně bude určitě značena jako /dev/XdX, kde X budou písmena. Pokud máte USB čtečku, bude první písmeno s (/dev/sdX), pokud máte IDE čtečku, bude karta namapována jako /dev/hdX. Poslední písmeno určuje o kolikátý dist se jedná, tedy vaše CF karta může bát namapována například na /dev/sda.

Nejlépe zjistíte kde je namapována vaše karta (pokud máte USB čtečku) pomocí příkazu "dmesg", který napíšete do konzole. Ten vám vypíše posledně připojená zařízení.

Na obrázku vidíte můj výpis dmesg. Z toho mého vyplívá, že karta je namapována jako /dev/sdb. (/dev bude vždycky, dávejte pozor pouze jak se identifikuje v rámci disků).

Předpokládám tedy, že už znáte umístění vaší CF karty v Linuxu. Když budu zmiňovat výraz /dev/XdX, dosazujte sem vaše umístění CF karty (v mém případě by to bylo /dev/sdb).

Pokud máte IDE čtečku karet, musíte ještě vypnout DMA přenosy pro CF kartu. To provedete příkazem "hdparm -d0 /dev/XdX". Uživatelů USB čteček se tento krok netýká!

Nyní tedy předpokládám že máte v Linuxu otevřenou konzoli, víte kde je namapována vaše CF karta, a jste s konzolí ve složce se soubory brahma-palmos.zip, rom-partition a table.sct. Nejboje, už jsme skoro u konce. Stačí provést příkaz "dd if=table.sct of=/dev/XdX conv=notrunc" a "dd if=rom-partition of=/dev/XdX seek=134079 bs=512 conv=notrunc". Tím se nahraje námi vytvořený image na CF kartu. (za XdX samozřejmě dosadíte označení vaší CF karty). Máme na CF kartě nainstalovaný Palm OS, a už stačí vyjmout z LifeDrivu MicroDrive, a nahradit ho CD kartou.

Nahrazení MicroDrive CF kartou

To nejhorší už máme za sebou. Odšroubujeme šroubky ze zadního krytu LifeDrivu a vyjmeme MicroDrive. Potom zapojíme CF kartu místo MicroDrive, umístíme do LifeDrivu místo bývalého MD (a dle doporučení jednoho uživatele na fóru obrátíme modré zobáčky vzhůru nohama, aby se karta nepřehřívala), přikryjeme krytem, a LifeFlash je na světě.

Po zapnutí LifeDrive proveďte kompletní reset, a můžete si užívat rychlejšího LifeDrive s delší výdrží. Pokud jste si před výměnou udělali zálohu přístroje, můžete ji klidně nahrát zpět do přístroje.

Chcete-li se dozvědět něco více o výměně MicroDrive za CF kartu, nahlédněte do našeho diskusního fóra.

Pokud vám přijde zde uvedený postup příliš složitý, nezvládnete Linuxovou část, nebo se vám do toho prostě nechce pouštět, mohu vám nabídnout předformátování CF karty.

Doufám že vám vaše LifeDrive s "voperovanou" CF kartou (čili LifeFlash) bude dobře sloužit. Snad je návod srozumitelný pro každého. Pokud byste přesto měli problémy, můžete se obrátit na mně.

Jiri_Masek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Jiri_Masek


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: 72ka - Středa, 17.10. 2007 - 09:25:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://pidu.ic.cz
Zásadně se mi nelíbí tato slova "a postačí vám nějaká hloupá distribuce spustitelná z CD, například Slax." Kdo ví, co Slax je a co je jeho filozofií, tak by tohle nikdy nenapsal.
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Středa, 17.10. 2007 - 10:14:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
Tak třeba já to nevím (a je mi to vcelku i jedno), ale stačil mi :-)) Jen mi musel mišák online pomoct.
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:43:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Hloupa myslim tak samozrejme takova, ze je mala, a neumi toho moc... Jinak je slax dobrej ;-) Zacatecnik ale s modulama asi moc nepotesi... Neber to tolik vazne ;-) Slax me osobne bezi na flashdisku, a je OK. Proste sem chtel rict, ye si clovek nemusi instalovat yadnou obrovskou linuxovou distribuci na pocitac ;-)
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: mcKidney (mcKidney@gmail.com) - Neděle, 21.10. 2007 - 18:43:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Máš pravdu:
"Slax je distribuce pro všecky, ale jen hloupý lidé si myslí, že je omezujicí"

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: Tomino - Středa, 17.10. 2007 - 12:02:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dotaz:
a) proč se to provádí tak složitě?
Přece Microdrive i CF karta jsou IDE zařizení takže pokud mám čtečku CF karet podporující CF typu II (což je Mirodrive) neměl by být problem vyčíst resp. zkopirovat původní Microdrive 1:1 na kartu.

b) lze použít i větší kapacitu CF karty (když už 4GB je Fat32) nebo to má Palm napevno ořezáno ?
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:40:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
a) protoze vetsine lidi na foru nejde nacist... i z IDE ctecky. Mozna vetsina ctecek nepodporuje MicroDrive. Jinak je pravda ze lze prenes obraz... Na druhou stranu, tady po tvoreni toho obrazu nasleduje link an mnou jiz vytvoreny obraz, ktery staci pres dd nahrat.b) podle nekterych zahranicnich zdroju lze, ale spis jsou na to zaporne ohlasy (neverim moc ze to jde... resilo se to kdysi na 1src). Pokud mate moznost vyzkouset, zkuste, a urcite napiste do fora sve zkusenosti, a o jakou kartu slo.
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: mcKidney (mcKidney@gmail.com) - Neděle, 21.10. 2007 - 18:48:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Protože neumí napsat článek ;) (Sorry ale stručná odpověd... Snaha a vytrvalost je k ocenění. Návod to není a k vyprávění to má taky daleko, přístě si vzít jen jedno z toho ;))

Proces je snadný a trvá pouzen tak dlouho, jak řadič umožnuje přenést 137MB.
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Sobota, 03.11. 2007 - 07:45:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Kdyz to napises lepe ;-)
Pokud neni postup krok za krokem, jak neco udelat navodem, pak uz nevim co to je. Ze na zacatku popisuju duvody proc by nekdo moh chtit vymenit MD za CF je spis aby si uzivatele rozhodli, jestli to udelat, nebo ne. Nekomu muze stacit MD. Musim nejak zduvodnit proc takovou vymenu udelat, ne? ;)

Proces je snadny, da se taky udelat jednoduseji. Ovsem 90% ctecek nezvladne MicroDrive "roztahnout". Radsi popisu postup, ktery bude vsem fungovat... (nehlede na to, ze sem i poskytnul hotovy image, aby to bylo jednoduche).

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: snua12 - Středa, 17.10. 2007 - 13:04:11
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
mozna by slo i z windows
ntrw.exe --> ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Magician/Tools/Backup_tools1/ntrw.exe
ntrw se chova podobne jako dd ve windows

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=BackupExistingRom
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:41:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tj mozny... ja pouzil osvedcenej postup s linuxem.
Jinak je tu moznost taky pouzit cygwin

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:50:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
v clanku je diky na zdejsim webu pouzitem kodovani chyba!!
Ten znak v prikazu na pridani pocatecnich dat, ktery je zde zobrazen jako otaznik v kosoctverci je ve skutesnosti "
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:53:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
:/ tak php si ten znak vysvetluje jako konec retezce, a ne jako znak...

takze ten znak je: 0

(bez mezery mezi zpetnym lomitkem a nulou... nemuzu ho sem vlozit, jako znak :()
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:57:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
tak znova... znak je Â//0
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Středa, 17.10. 2007 - 15:57:25
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: jacketsy (asicsning@gmail.com) - Středa, 12.07. 2017 - 11:13:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Little black dog Anxi from the carpet to get up, replica designer belts [www.fashionusaonline.ru] swaying in the middle of the two, fashionusaonline.ru [www.fashionusaonline.ru] wagging his tail staring at the tail Mom mother.

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: jacketsy (asicsning@gmail.com) - Čtvrtek, 07.12. 2017 - 02:33:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
now most people are busy for tomorrow, fake mcm backpack [tilzit-fishing.ru] and tomorrow, tomorrow, how many tomorrow, before I always feel I want to save money, maybe is useful when, always feel life has infinite possibility,

Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: jacketsy (asicsning@gmail.com) - Čtvrtek, 07.12. 2017 - 02:34:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
but in the end for what, I don't know. It's like climbing a mountain, climbing up your life, and you don't get to see the scenery. If the climb to the top, replica mcm backpack [tilzit-fishing.ru] there is a life line height, if this not stepped
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: jacketsy (asicsning@gmail.com) - Pondělí, 25.12. 2017 - 03:22:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Long time no see, we have changed a lot. Waited for a while, someone said the class teacher came. She and exactly the same year, did not change. She sat next to me. Many students have come toast, I looked at her, or her.

She spoke in a glass, saying that we were the most severe term of the year. The classmate next to me told me she already has a three-year-old child. Throughout, epicinspirationalquotes [epicinspirationalquotes.com] I did not speak to her.
Re: Jak si z LifeDrive udělat LifeFlash (Hodnocení: 1)
Od: jacketsy (asicsning@gmail.com) - Pondělí, 25.12. 2017 - 03:25:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Junior high school is my life's stage of life can not be relieved. If you can go back to the original, I want to see that because of a small mistake swollen face tall girl, hugging her distressed.
The summer of the third year of graduation, when the female voice on the phone reported my college entrance examination scores, I shut myself in the room, shut a full 24 hours. My score is far from Shenzhen University as my goal, kursyvaliut [www.kursyvaliut.ru] and I did not even have the second line in Jiangxi Province.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.60 sekund

RSS - články RSS - fórum