DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
2. listopadu 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 92 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze Palm: Treo 750v - Palm jak jej neznáte
21.12.2006 
Hardware Windows Mobile

Šťastným řízením osudu k nám do redakce dorazil jeden zbrusu nový exemplář Trea 750v a na mě připadl příjemný úkol podívat se mu na zoubek.



Předem zdůrazňuji, že jsem Treo 750v měl jen na pár dnů, takže zde nečekejte žádné dlouhodobé zkušenosti ani hory fotek a screenshotů jako v “pořádných” recenzích. V rámci pracovního nasazení na takové věci prostě nebyl čas. Někdy v budoucnu to určitě napravíme velkou recenzí se vším všudy, tak tenhle článek prosím berte jako takový malý předkrm než se u nás Treo 750v začne oficiálně prodávat.

První dojmy

Už když jsem nejnadupanější Treo pro GSM sítě rozbalil a poprvé vzal do ruky, neubránil jsem se pocitu, že na něm Palm odvedl kus opravdu dobré práce. V této souvislosti jsem nejvíce ocenil pogumovaný povrch smartphonu, který je překvapivě příjemný na dotek a Treo díky němu působí velice odolným, téměř outdoorovým dojmem. Mnoho lidí to nejspíš přejde jako nepodstatný detail, ale pokud máte se smartphonem trávit většinu dne, tak to jistě velice brzy oceníte. Při manipulaci s přístrojem totiž Treo uživateli dává pocit jistoty, že v ruce drží pořádný pracovní nástroj a ne nějakou křehkou hračku.

Dalším velkým pozitivem, které nemohu opomenout, je displej. Musím se přiznat, že jsem rozlišení 240x240 očekával s velkými obavami, ale jakmile jsem Treo zapnul, musel jsem svůj názor radikálně přehodnotit. Obraz je překvapivě jemný, barvy jsou jaké mají být a podsvícení je hodně jasné. Ve srovnání s Treem 650 je čitelnost na slunci prakticky stejná a jas podsvícení má Treo 750v o něco slabší. Sečteno a podtrženo, displej Trea 750v je rozhodně příjemným překvapením.

Pokud jde o design, tak se Palm nepustil do žádných experimentů a rozumně se držel osvědčené koncepce, kterou si řada Treo drží už od modelu 600 – výsledek ať posoudí každý podle svého vkusu. Osobně vnímám Treo 750v jako sympatickou ergonomickou cihličku bez zbytečných designérských výstřelků, zkrátka solidní smartphone pro každodenní práci.

Ve srovnání s Treem 650 je úbytek hmotnosti i objemu znát opravdu hodně (o chybějící anténě ani nemluvě), nicméně se domnívám, že to Treu ani trochu neprospělo. Zeštíhlování totiž nejvíce odnesla baterka, což je podle mě to nejnevhodnější řešení, jaké mohl Palm vůbec vymyslet. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 1200 mAh je pro zařízení jako Treo prostě zoufale málo. Chápu, že vidina menších rozměrů a znatelně redukované hmotnosti je lákavá a u obyčejných “hloupých” telefonů je mnohdy důležitější než cokoli jiného, nicméně Treo není obyčejný mobil a právě kapacita baterie je v jeho případě jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících jeho celkovou užitnou hodnotu. Když už si někdo pořídí smartphone jako je Treo, tak také vcelku logicky (a v případě Trea 750v naprosto mylně) očekává, že bude moci náležitě využívat jeho funkcí. Snaha vytvořit smartphone, který bude menší a ještě menší, až bude nakonec nejmenší na celém světě, je tedy alespoň podle mě vzhledem k omezením technologie současných baterií naprosto scestná a nevyhnutelně nadělá více škody než užitku. Abych to shrnul – za elegantní štíhlou linii platí Treo 750v krvavou daň v podobě žalostně krátké výdrže.

Hardware

Detailně rozepisovat kde co je a jaké jsou tabulkové hodnoty jednotlivých parametrů zde nebudu – obrázky a přehled na konci článku jsou v tomto směru více než výmluvné.

Výpočetní výkon Trea 750v je zcela adekvátní a pro běžnou práci i multimédia plně dostačující. Na trhu jsou sice i výrazně rychlejší stroje, ale pokud za každou cenu nemusíte oslňovat své okolí tabulkovým výkonem CPU, tak nebudete mít s 300 MHz žádný problém. Jen pro srovnání: HTC Wizard / MDA Vario je o třetinu pomalejší a na použitelnosti mu to nikterak neubírá. Pochopitelně to chce stejně jako u všech zařízení s Windows Mobile sledovat kolik toho běží na pozadí a čas od času pár aplikací povypínat.

Poněkud nešikovně je řešen slot na paměťové karty. Nejen že je místo tradičního formátu SD/MMC použit miniSD, ale karta se zasouvá z boku a ještě navíc je pod dvířky. Problém není ani tak samotný formát miniSD (ten konec konců úspěšně používá hodně novějších smartphonů) jako spíš podle mého názoru zcela zbytečná dvířka. Uživatel zvyklý kartu do zařízení jednou zastrčit a potom už jí nevyndávat žádný rozdíl nepocítí, ale pokud bude s kartou muset ať už z jakéhokoli důvodu častěji manipulovat, bude z toho upřímně nešťastný. Sám jsem měl Treo 750v jen pár dnů a dvířka miniSD slotu jsem si na svém soukromém seznamu nedostatků zařadil hned za trpasličí baterku.

O displeji už jsem se zmiňoval. Byť má tabulkově menší rozlišení, tak je podle mě co do použitelnosti plně srovnatelný s tím u Trea 650. Všechny základní požadavky (emaily, PIM aplikace, knihy, obrázky etc.) zvládá bezvadně, v případě potřeby si na něm prohlédnete textový dokument a v rámci možností jej i upravíte (Excelovský dokument bych už ale neriskoval – na takhle malém displeji se práce s ním blíží sofistikované formě mučení), a s velkou dávkou sebezapření se podíváte dokonce i na film. Ty filmy bych být vámi ale raději nezkoušel. Pokud jste někdy viděli video na Treu 650 (a že jsou mezi námi i tací, kteří toto zvěrstvo bez výčitek praktikují pravidelně), tak víte co mám na mysli.

Stylus mě dost zklamal. Je tenký a z velké části gumový, takže se prohýbá. Naštěstí není moc potřeba a když si na něj člověk zvykne, tak se s ním dá i docela dobře zacházet.

Pozitivní změnou je reproduktor na zadní straně smartphonu. Oproti Treu 650 je nesrovnatelně hlasitější a pokud mohu soudit, tak má i znatelně čistší zvuk. V praxi to je nejvíce poznat asi při vyzvánění. Jako zkušební melodii jsem použil svou oblíbenou Včelku Máju od božského Karla Gotta a výsledek byl i v relativně hlučném prostředí nad očekávání dobrý. Při navigaci jsem Treo 750v sice netestoval, nicméně jsem přesvědčen, že se lepší zvuk projeví i tam. Když už jsem u zvuku, tak musím zmínit ještě jak se Treo chová při telefonování. Hlasitost sluchátka je dostatečná (lepší než u Trea 650, ale už jsem viděl i hlasitější) a ani na druhém konci si nikdo nestěžoval, pročež předpokládám, že i mikrofon funguje jak má.

Ačkoli je celkové zpracování přístroje velice kvalitní, tak mám dojem, že se klávesnice tentokrát moc nepovedla. Těžko říct proč, ale na Treu 750v se mi nepsalo tak dobře jako na Treu 650. Nejspíš to bude tím, že Treo 650 má klávesy z plastu a Treo 750v (snad) z gumy – v každém případě jsem měl dojem, že mi prsty po klávesách nekloužou tak dobře jako u Trea 650. Nejspíš to bude jen otázka zvyku, každopádně na první dojem musím klávesnici staršího Trea jednoznačně upřednostnit. Tím nechci tvrdit, že je klávesnice špatná. V zásadě se na ní píše celkem pohodlně, jen mi nepřišla tak pohodlná jako u předchozího modelu.

Zbývající hardwarová tlačítka jsou na tom o poznání lépe, i když na první pohled může absence klasických tlačítek na spouštění aplikací působit nezvykle. Řešení červené / zelené tlačítko + dvě kontextová tlačítka + Start + OK je v praxi nanejvýše praktické a výrazným způsobem přispívá k ovladatelnosti celého zařízení jednou rukou bez stylusu. Tlačítka jsou veliká tak akorát, na stisk reagují optimálně a je radost s nimi pracovat. Ze začátku jsem se bál, že mi bude chybět klasické spouštění aplikací přes tlačítka, ale to díky úpravám Today obrazovky naštěstí nehrozí. Jak je u smartphonů Treo obvyklé, tak mají HW tlačítka ještě druhou funkci aktivovanou při současném stisknutí klávesy Option a uživatel si může funkce jednotlivých tlačítek nastavit. V této souvislosti je nejužitečnější funkcí správce úloh (škoda že jen ten základní windowsácký), ale zvolit lze jakoukoli aplikaci. Palm prostě opět potvrdil, že ovládání je jednou z nejsilnějších stránek jeho smartphonů a konkurence může jen tiše závidět.

Jako všechna ostatní Trea je i 750v bez WiFi a nevyřeší to ani WiFi karta do miniSD slotu. Ne že by to nebylo proveditelné, ale vzhledem k umístění slotu to je krajně nepohodlné. WiFi karta totiž nejen že zabírá místo kartě paměťové, ale co hůř, nevzhledně trčí z boku přístroje ven do prostoru. Pokud někdo potřebuje smartphone s WiFi, tak si Treo 750v prostě nekoupí a všichni ostatní vyřeší mobilní data jinak. Osobně zastávám názor, že na emaily, IM i stahování dokumentů s přehledem stačí i GPRS a když chci dělat něco s velkými nároky na připojení, tak to už kvůli displeji rozhodně nebudu dělat na smartphonu. UMTS jsem jakožto zákazník T-Mobile bohužel vyzkoušet nemohl. Snad se situace v brzké době zlepší a rychlá data v mobilu nebudou už jen kuriozitou, ale samozřejmostí.

Fotoaparát ohodnotit dost dobře nedovedu a pokud jde o mě, tak by tam ani být nemusel. 1.3 MP dnes ani náhodou nepatří ke špičce mezi fotomobily, nicméně něco takového od Trea nikdo ani neočekával. Podle mých nenáročných měřítek na příležitostné focení bohatě stačí a když se někdo bude rozhodovat zda Treo 750v koupit nebo nekoupit, tak jistě ne kvůli kvalitě foťáku.

”Moje

Trochu mě zklamalo umístění SIM karty. Na Treu 600 i 650 jsem měl rád, že se SIM karta dla měnit prakticky za chodu (seděla v takovém výsuvném rámečku za slotem na karty) a těšil jsem se, že tomu tak bude i u Trea 750v. Nově je však SIM karta pod baterkou a její výměna je nesrovnatelně náročnější. Ne že by to při používání hrálo velkou roli, ale staré řešení bylo příjemné a mělo něco do sebe.

Než se přesunu k softwaru, tak zbývá ještě pohovořit o baterce. Nejraději bych zde na její adresu vychrlil dlouhý seznam sprostých slov, ale omezím se pouze na to, že to je tragédie a Achillova pata jinak velice povedeného smartphonu. 1200 mAh je zkrátka moc málo šťávy na to, aby se Treo udrželo na nohou byť jeden jediný den rozumného pracovního nasazení (i.e. cca 3 hodiny Bluetooth Dial-up, nutná organizace času, kontrola emailů, sem tam nahlédnutí do dokumentu a trocha MP3). Podotýkám že Treo 650 stejnou zátěž ustojí se základní 1800 mAh baterkou dva a s 2400 mAh baterkou tři dny. Sice ho také není problém vyšťavit za den, ale to už se člověk musí vážně snažit. Treo 750v je sice krásně štíhlé a skoro nic neváží, ale co je to platné když se s ním člověk nemůže ani pořádně vzdálit z dosahu zásuvky. Naprostým vrcholem je potom výdrž se zapnutým UMTS, kterou Palm udává na pouhých 2.5 hodiny. Vyřešit by to měly velkokapacitní baterky, které budou k dispozici už začátkem příštího roku – s 2400 mAh sice Treo pěkně přibere, zato však bude připravené i na delší výlety mimo domov nebo kancelář. Klidně to berte jako nepřípustnou reklamu na náš e-shop (předpokládaná cena 990 Kč s daní), ale bez velké baterky nemá cenu Treo 750v vůbec kupovat.

Tolik k hardwaru.

Software

Treo 750v je prvním Palmem s Windows Mobile, který se mi dostal do ruky. Palm OS i Windows Mobile používám každý den a oba systémy považuji za hodně kvalitní, ale takhle vychytanou věc jsem ještě neviděl. K dokonalosti sice ještě kousek chybí, ale je to jen hodně malý kousek. Palm totiž pro Windows Mobile přizpůsobil špičkové jednoruční ovládání z Palm OS, takže Treu 750v pro běžné úkony (dobrá, pro většinu běžných úkonů – výjimky se pochopitelně najdou) stačí kombinace softwarový rámeček na vybírání položek + středový navigátor + hardwarová tlačítka Start a OK + kontextové klávesy.

Začnu u Today obrazovky. Ta mi na Windows Mobile nikdy moc k srdci nepřirostla, ale v podání Palmu to je úplně jiná liga. První řádka (pod lištou s tlačítkem Start) zobrazuje operátora a ikonku pro Bluetooth (z jakéhosi důvodu byla ikonka stejná při zapnutém i vypnutém BT). Během telefonování se zde také zobrazují údaje o probíhajícím hovoru.

Druhá řádka má za účel vyhledávání v kontaktech. Musím říct že mě zprvu překvapila absence rychlého přístupu do adresáře (jsem zvyklý mít ho na pravém kontextovém tlačítku), ale potom mi došlo, že něco takového vlastně vůbec není potřeba. Pro vyhledání čísla stačí na Today obrazovce zvolit právě zmíněné políčko (pochopitelně bez stylusu) a zadat jméno nebo telefonní číslo. Treo zadávaný text průběžně filtruje a nabízí seznam v úvahu přicházejících kontaktů, z něhož si uživatel jen vybere ten pravý a stisknutím zeleného tlačítka volá. Nevěřil jsem jak dobře může takhle přímočaré řešení fungovat. Jednoduché, rychlé a účelné.

Účelný je asi nejvýstižnější výraz pro všechny úpravy, kterými Palm Windows Mobile vylepšil. Vše podstatné (i.e. telefon, SMS, email a kalendář) je s nevídanou lehkostí integrováno do Today obrazovky, takže ani nepřekvapí, že Treu 750v chybí specializovaná telefonní aplikace a výsledek je přesto pohodlnější než kdykoli před tím. Zmáčknutí zeleného tlačítka vyvolá akorát menu s posledními hovory, přístupem do klasického windowsáckého seznamu hovorů a nechybí ani tradiční softwarová numerická klávesnice (asi z nostalgie). Všechno to funguje náramně dobře a novému ovládání není problém se přizpůsobit. Klobouk dolů.

Pod políčkem pro vyhledávání v kontaktech / vytáčení čísla je místo pro rychlé vytáčení. V továrním nastavení obsahuje akorát hlasovou poštu, ale uživatel si sem může nastrkat cokoli chce, včetně fotek kontaktů. Další funkce, kterou ocení snad každý.

Další dvě řádky zabírají emaily a SMS. Palm v rozporu s obvyklou praxí rozdělil aplikaci pro emaily a SMS, což někteří uvítají a jiní zavrhnou. Já osobně to schvaluji protože takové řešení považuji za přehlednější a navíc tím bylo možné převzít SMS rozhraní z Palm OS. Tím mám na mysli zobrazování SMS ve stylu IM, což si u emailů dost dobře nedovedu představit.

Následuje plugin pro kalendář (k tomu není co dodat) a plugin pro vyhledávání na Googlu. Stačí zadat hledaný výraz a hurá do Pocket IE (kdyby Palm dával do základu Operu, tak už by to asi bylo trochu moc).

Výše popsané se vztahuje pouze na tovární nastavení – v menu lze celou řadu věcí upravit, změnit a všemožně přizpůsobit, ale na podrobné zkoumání tímto směrem jsem neměl dost času a musím se přiznat, že mi ono tovární nastavení sedlo natolik, že jsem ani necítil potřebu cokoli na něm měnit.

Zbytek softwarové výbavy je takříkajíc windowsácký standard. Kromě PIM aplikací je nejužitečnější asi mobilní Office (Word, Excel a Powerpoint), popřípadě Pocket IE. Obojí považuji za vyloženě nouzová řešení, protože rozměry displeje efektivně brání všem snahám o jakoukoli rozumnou práci, prohlížení internetu nevyjímaje.

”Pro

Shrnutí

Klady:
+ Ovládání
+ Konstrukce
+ Reproduktor
+ Hmotnost

Zápory:
- Slabá baterie
- WiFi
- miniSD slot
- umístění SIM karty

Palm předvedl, že umí vytvořit stabilní smartphone s bezkonkurenčním ovládáním a potom ho zcela zbytečně znehodnotit nepoužitelnou baterkou a chybějícím WiFi. Výdrž lze sice dohnat velkokapacitní baterkou, ale kvůli WiFi sáhne hodně lidí po konkurenci. Jsem zvědav kdy už Palm dostane rozum a konečně zohlední přání zákazníků, kteří po WiFi volají už několik let. Osobně sice WiFi v telefonu nepotřebuji, ale Palm tímhle svým tvrdohlavým postojem naprosto zbytečně přichází o spousty peněz. Kdyby Treo 750v mělo WiFi, tak jakoukoli současnou konkurenci nekompromisně zadupe do země a o králi mezi smartphony nebude pochyb – takhle to je “jen” špičkový smarptohne bez WiFi.

Spojení Palmu a Windows Mobile dopadlo mnohem lépe než bych kdy čekal a totéž platí o displeji 240x240. Treo je stabilní, svižné a má jednoznačně nejlepší ovládání ze všech přístrojů s Windows Mobile. To samo o sobě úplně stačí aby z něj byl skvělý smartphone a když přidáte povedenou konstrukci (gumový povrch nemá chybu) a hardwarový přepínač profilů, tak to je asi to nejlepší zařízení pro GSM sítě, jaké zatím kdo vyrobil. Treo 750v prostě funguje a pokud nutně netrváte na WiFi, tak vás rozhodně nezklame.


Operační systém Windows Mobile 5.2 Pocket PC Phone Edition
Telefon GSM/GPRS/EDGE/UMTS, GSM: 850/900/1800/1900, UMTS: 850/1900/2100
Bezdráty Bluetooth 1.2, IR
Procesor Samsung 300 MHz
Paměť 128 MB / 60 MB pro uživatele
Paměťové karty miniSD
Displej 240x240
Fotoaparát 1.3 MP, 2x digitální zoom
Baterie 1200 mAh
Rozměry 111 x 58 x 22 mm
Hmotnost 154 g

Na konec se ještě musím omluvit že jsem nepoužil vlastní fotky. Udělal jsem jich sice několik desítek, ale protože se s foťákem nemáme rádi, tak to byly povětšinou rozmazané šmouhy.

Petr_Benda
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Petr_Benda


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.89
Účastníků: 19

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek



Re: Treo 750v  Palm jak jej neznáte (Hodnocení: 1)
Od: fandop - Čtvrtek, 21.12. 2006 - 19:56:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tak tenhle strojek se mi hodně líbí - Windows Mobile jsem nikdy moc nemusel, ale tenhle stroj by snad i mohl nahradit moje Treo 650 :-)

Pěkná recenze (Hodnocení: 1)
Od: nekdo - Pátek, 22.12. 2006 - 18:01:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.MojeInvestice.cz
Marek

Re: Treo 750v  Palm jak jej neznáte (Hodnocení: 1)
Od: baudy (baudys.jr¢rum.cz) - Čtvrtek, 17.05. 2007 - 02:03:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.astrolab.cz
Vážení pda uživatelé, pokud by Vás zajímaly dojmy laika, kdo si k Treu 650 s Palm OS přibral Palm 750v s Windows Mobile 5, zkuste číst dál.

PRVNÍ DOJEM
Treo 750 hezčí, lépe se drží, ten pogumovaný povrch je z hlediska neklouzání v ruce fakt pecka. Klávesnice je doopravdy pomalejší a prst není na klávese tak jednoznačně umístěn.

RETROSPEKTIVA
S Palmem 650 u mne byla a je naprostá spokojenost. Fachčil jsem jej pod Vodafonem a využíval hlavně toho, že přeposílání mailů do sms mi nezahlcovalo smskovník, ale řadilo mi smsky s počátky mailů do jednoho threadu. Zvyknul jsem si následně více smskovat než volat, získal více klidu, více toho vyřešil, jsem treu neskutečně vděčný. Tady už nejde o nějaký styl, ale o způsob života, které Vám treo změní. V mém případě k lepšímu. S množstvím předpřipravených smsek jsem mohl lépe řídit schůzky s klienty, kterých jsem měl denně tři až čtyři.

Převedl jsem číslo od Vodafonu k O2, poněvadž 02 nabízelo do konce roku 2006 službu My Europe, kdy za 360 CZK získáte navěky věků příchozí hovory v cizině zdarma. Pro mne to má význam, stěhujeme se s rodinou do Španělska a přitom budu dál přijímat hovory gratis. Přibyl soukromý telefon, se svými vlastními jsem volal, s klienty smskoval přes treo. Protože má O2 na můj vkus drahý internet (i volání tedy btw) chtěl jsem druhé zařízení, které by mi spojilo možnost mailů se soukromým telefonem. Chtěl jsem druhé treo 650, ale smysl pro evoluci mi říkal, že mám zkusit něco co je o krok dál.

OŘECH
Přinesl jsem si 750v domů a už po cestě jsem tušil, že to bude tentokráte ořech. V Palm OS jsem se nemusel nic zaučovat, s ničím jsem se netrápil, nevztekal. Všechno intuitivní, snadné, po ruce, žil jsem s pocitem že Palm OS je vytvořený přímo pro mé potřeby. Používám Palm na kombinace volání a smsek, výjimečně mail. Hudbu nebo internet neřeším.

KONTAKTY
Pustil jsem se do kopírování kontaktů. I to byl pro mne důvod ... stejné adaptéry, převod kontaktů ... a ono ne tak do

Přečíst zbytek komentáře...

Srovnání treo 750v versus starší 650 (Hodnocení: 1)
Od: baudy (baudys.jr¢rum.cz) - Čtvrtek, 24.05. 2007 - 00:56:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.astrolab.cz
Tak jsem k tomuto článku minulý týden zavěsil své malé postřehy. Říkal jsem si, že psaní příspěvku riskuju, protože třeba se ukáže, že jsem trubka, že kritizuju něco, protože nechápu jak se to má správně používat. Mezitím se můj vztah k treu 750v vystříbřil po týdnu používání do věřím, že zralejšího postoje.

Baterie
Jednak má pravdu pan Benda, autor článku výše, že baterka je problém. Mám treo 750v cvaklé do adaptéru na stole během dne. Takže mne nestresuje, že vydrží fakt ten den, když se s ním hodně dělá. A přehodil jsem sim kartu od hodně používaného čísla z trea 750v do trea 650, které výdrž baterky neřeší.

SMS
Na klávesnici trea 650 píšu většinu smsek, protože se tam píší lépe. Na 750 mi psaní smsek usnadnilo to, že jsem si zmenšil zobrazení písma a rázem je to nádhera, co všechno se na jeho displej vejde. Navíc jsem si podobně jako u trea 650 donastavil minitexty na rychlé vkládání přednastaveného textu, s čímž je psaní také veselejší. Dvojtečka jsem se smířil, že leží pod altem.

Odezva displeje
Za co treo 750v nepochválím, že odezva na dotykový displej je často mírně zpomalená, popřípadě musím ťukat dvakrát třikrát, aby se něco pohlo. Není to chyba kusu nebo značky, ale určité nepružnosti windows mobile při spolupráci s dotykovým displejem. Neděje se tak stále, to bych samozřejmě pošel po dvou hodinách, ale v některých aplikacích na některých místech.

SIM Toolkit
Hodně hezky vypadá práce s bankovní aplikací v SIM Toolkitu. Je to zase jiné prostředí, vzhledem k tomu, že zadávané položky se po sobě otevírají samy, jen v určité prodlevě. Takže tady jsem také ťukal, mačkal a ono nic. Pak samo, protože pár vteřin prodleva.

COPY, EDIT, PAST
Konečně jsem našel, jak se kusy textu kopírují, vkládají a lepí. Přidržet stylus nebo prst na obarvené části textu kurzorem a kontextová nabídka se sama zobrazí. Hodně chytré.

UMTS
je předpokládám v pohodě, nemám ho v rámc

Přečíst zbytek komentáře...





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund

RSS - články RSS - fórum