DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
28. září 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 97 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Palmech: LifeDrive - Kočkopes od Palmu
28.01.2006 
Hardware Palm

Co vězí za nevýraznými výsledky LifeDrivu? Michael Mace na tuto otázku hledá odpověď v blogu s výmluvným názvem LifeDrive: Palm's own eierlegende Wollmilchsau (němčináři si přeloží sami) a nutno dodat, že jeho postřehy mají něco do sebe.Přesné údaje o prodeji LD lze určit jen těžko, ale podle všeho nedosahuje úrovně, jakou Palm očekával. V září minulého roku Palm dokonce uvedl, že celkový pokles jeho příjmů byl z části způsoben i pomalým prodejem LiveDrivu. Bez přesných údajů od NPD sice nelze výsledky LD ověřit, ale kdyby byly příznivé, tak by se s nimi Palm jistě už pochlubil.

Pokud se tedy LD neprodává podle očekávání, kde hledat příčiny jeho neúspěchu? Myšlenka integrovat do hanheldu pevný je sama o sobě krok správným směrem, protože uživateli otevírá úplně nové možnosti. Čtyři gigabyty sice nejsou v měřítku dnešních PC nic moc, ale celkem vzato to je hromada místa. I bez komprese se tam vejde přes 10 000 románů – kdybyste přečetli jeden denně, vám to vystačí na 27 let. 4 GB hravě poberou všechny e-maily, které za celý svůj život napíšete nebo dostanete (pochopitelně bez příloh). Vejde se tam například obrovské množství databází a dokumentů všeho druhu, ani nemluvě o desítkách hodin hudby a videa. Zkrátka, LD může sloužit jako archiv všech smysluplných dokumentů, které běžný člověk v životě potřebuje.

Ale aby tohle všechno optimálně fungovalo, je za potřebí rychlý vyhledávací systém a propracovaný software pro přenos dat z PC a webu. Palm na tohle však jakýmsi nedopatřením zapomněl a LD vybavil jen trochou softwaru pro zpracování dokumentů a naprostým minimem aplikací na práci s obrázky, hudbou a videem. Místo toho, aby se jako v případě Palm Pilotu a Trea zaměřil na jeden konkrétní aspekt zařízení a dovedl ho k dokonalosti, snažil se Palm do LD nacpat mobilní kancelář i zábavní centrum, přičemž nic z toho pořádně nedotáhl.

Problém LD jako zábavného centra spočívá v absenci plně integrovaného systému pro (legální) stahování souborů jako je např. u iTunes. 450 USD je navíc pro většinu mladých lidí, kteří mají o mobilní zábavu největší zájem, docela hodně peněz.

Jako mobilní kancelář má LD také co dohánět. Díky DocToGo už v základu sice nabízí slušné možnosti pro práci s dokumenty (tedy pokud uživatel oželí PDF), ale chybí mu výkonný nástroj pro automatický přenos a aktualizaci souborů mezi PC a handheldem, jakož i použitelný nástroj pro vyhledávání. Ten je vzhledem k tomu, kolik se toho do LD lze uložit naprosto klíčový, protože jinak se z osobního archivu stane jen nepřehledná změť dokumentů. Ještě horší však je, že multimediální funkce odrazují firemní zákazníky. Pro uživatele, kteří chtějí handheld kvůli práci, není 450 USD problém, ale protože se jedná o nanejvýše vážné osoby, tak jsou od přírody odolní vůči čemukoli, co zavání mobilní zábavou.

Pokud chcete vidět rozpolcenou osobnost LD v praxi, stačí se podívat na anglofonní stránky Palmu, kde se o LD tvrdí, že je skvělý „v kanceláři, ve škole, v nemocnici, i na prázdninách“. Obvyklý test na vhodnost určení cílové skupiny je kromě vymezení části trhnu, pro kterou je výrobek určen, i vymezení okruhu zákazníků, pro které určen není. Pokud nejsou někteří zákazníci vyloučeni, není výrobkem nikdo specificky osloven. Například Treo je high-endový produkt pro manažery a jeho cílovou skupinou v žádném případě nejsou studenti ani matky s dětmi. Naproti tomu LifeDrive je pro každého, komu je alespoň osm let a má zbytečných 450 USD.

Dalším problémem LD je fakt, že se Palm při jeho propagaci odvolává na seznam jeho technických specifikací. Výsledkem je přesvědčení, že celý stroj je jen prostým souhrnem svých součástí. Tady je přepis centrálního textu ze stránek o LifeDrivu:

Pro ty, kteří chtějí víc, Palm představuje zcela nový mobilní manažer LifeDriveTM. S obrovským 4 GB pevným diskem a vestavěnou podporou bezdrátové komunikace WiFi® a Bluetooth® s sebou snadno můžete nosit všechny nezbytné součásti vašeho životního stylu a použít je jak budete chtít. • office docs • Wordovské, excelovské a powerpointovské dokumenty z vašeho PC, 300 písní, 2 hodiny videa, 1 000 fotek z dovolené, a mnoho dalšího – to vše je vždy s vámi. • e-mail & web • S podporou e-mailových účtů POP, IMAP a Exchange máte přístup ke své poště u každého z tisíců WiFi hotspotů po celém světě. • music, photos & video • Hlasový záznamník, MP3 přehrávač a prohlížeč fotek navíc učiní těch několik okamžiků vašeho volného času zajímavější a produktivnější. (Za neohrabaný překlad se omlouvám, ale na české verzi stránek o LifeDrivu tento text není a pro názornost v této podobě snad postačí – pozn. překl.)

Pozornost si zaslouží zejména poslední věta – máte pár vzácných chvil volného času, ale je ho uděláme zajímavější a ještě navíc produktivnější. Většina uživatelů chce bohužel jedno nebo druhé.

Byly doby, kdy se Palm pyšnil tím, že nepřitahuje zákazníky na technické specifikace. Tento postoj byl z části založen na tom, že skutečná síla spočívala v tom, co výrobek umí, a ne jaké má součástky. Díky úžasnému nástroji Wayback Machine se můžeme podívat do minulosti, jak vypadal obdobný propagační text začátkem roku 1998, kdy byl horkou novinkou PalmPilot. Srovnejte to s výše uvedeným textem k LD a všimněte si absence zkratek a čísel:

Organizér PalmPilotTM je dokonalým společníkem pro vás i vaše PC. S tímto snadno ovladatelným a výkonným kapesním zařízením můžete organizovat svůj kalendář, osobní informace a e-maily – kdekoli v terénu nebo u PC. S PalmPilotem budete mít celý svět informací ve své dlani. Na dotyk tlačítka HotsyncTM se vše, co jste zadali do PalmPilotu, synchronizuje se stolním počítačem a naopak. Není to jen záloha dat – své aktuální informace budete mít na dosah ruky ať budete kdekoli.

Některé základní myšlenky jsou stejné i u LD, ale v případě PalmPilotu jsou vysvětleny bez technické hantýrky. A hlavní využití zařízení je jasné. Můžete se tedy celkem snadno rozhodnout, jestli tenhle výrobek chcete. Tak to vypadá, když se vyjádříte pořádně.

LD nahradí iPod jen těžko, protože Palmu chybí ty správné onlinové služby a LD je příliš drahý, ale pokud by se vynechala jeho zábavní stránka a více se zdůraznily jeho datové schopnosti, mohl by to být skvělý stroj pro všechny, kteří se musejí potýkat s velkým množstvím informací.

Tolik Michael Mace ve svém blogu. Na jednu stranu musím připustit, že má v některých věcech pravdu a jeho argumenty vypadají v jistém smyslu docela rozumně, ale na druhou stranu musím jakožto spokojený majitel LD v mnoha věcech nesouhlasit.

Je bez debat, že když se LD vybalí z krabice, tak toho umí opravdu žalostně málo a pro smysluplné používání je prakticky k ničemu (ostatně jako většina Palmů). Na druhou stranu když si uživatel dá trochu práce s výběrem vhodného softwarového vybavení (už jsem stabilně rozchodil dokonce i ZLauncher), stane se z LD enormně výkonný pomocník k nezaplacení. Některé věci by sice snesly vylepšení, ale v zásadě lze říct, že propagační text Palmu má ve své podstatě pravdu – LD se opravdu hodí jako mobilní kancelář i pro trávení volného času (a ještě navíc to je báječné těžítko). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že LD bez problémů zvládá většinu základní kancelářské práce (pokud možno ve spolupráci s externí klávesnicí) a když přijde na čtení nebo přehrávání videa, tak se díky pevnému disku a relativně vytrvalé baterii hodí i pro delší výlety mimo civilizaci.

Osobně hlavní důvody obchodního neúspěchu LD neshledávám v marketingové politice Palmu, ale zejména v zoufale pomalých reakcích a nestabilitě systému (ono se sice jedná o nekompatibilitu s některými aplikacemi, ale v konečném efektu to vyjde nastejno). Tím nechci argumenty Michaela Maceho v žádném případě kategoricky odmítnout (nejsem odborník na marketing, takže dost dobře ani nemohu), ale jako relativně zkušený uživatel mám takový pocit, že skutečné nedostatky LD jsou spíše v tom, že ho Palm vypustil mezi lidi ještě před tím, než ho zbavil dětských nemocí, na které během testování musel nutně narazit. Rozhodně však souhlasím s názorem, že jde o skvělé zařízení a integrace pevného disku je krok správným směrem.

Podpořit musím i myšlenku, že se Palm odchýlil od původní myšlenky spolehlivého a pokud možno jednoduchého PDA. Na druhou stranu je ale nutné zdůraznit, že to v dnešní době chytrých telefonů, výkonných PPC, PSP a PMP (zkrátka nadupaných handheldů) ani jinak nejde. Ke cti Palmu je však třeba přičíst, že koncepci jednoduchého elektronického diáře bez „zbytečných“ funkcí zcela neopustil. V jeho nabídce jí stále zastupuje Z22 a upřímně řečeno – kdo z vás by ho vyměnil za své Treo, TX nebo LD?

Celkem vzato je LD dost slušný handheld, ale v žádném případě ho nelze srovnávat s běžnými PDA. Nejlépe to asi vystihl náš skvělý šéfredaktor v článku s velmi výmluvným názvem LifeDrive není PDA, kde LD označil jako rodinný doplněk. Tuhle myšlenku musím bezvýhradně potvrdit. LD je sice moc fajn, ale jako klasické PDA s těžištěm v PIM aplikacích a mobilním e-mailu nestojí za nic. Za prvé to je hrozná cihla a za druhé reaguje nesnesitelně pomalu (spouštění aplikací trvá věčnost, Graffiti má zpoždění a uprostřed práce se běžně stává, že si systém nutně potřebuje hrábnout na disk), pročež je pro operativní používání v terénu naprosto nevhodný. Naproti tomu jako další handheld do domácnosti a na cesty funguje na výbornou: perfektně se hodí na čtení knížek i prohlížení videa, chlubení se fotkami, a čas od času zastane i práci notebooku – zkrátka ideální doplněk k běžné výbavě technofetišisty, ale takové Treo nenahradí ani náhodou.

Zdroj: Blogger

Petr_Benda
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Petr_Benda


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: LifeDrive - Kočkopes od Palmu (Hodnocení: 1)
Od: met - Sobota, 28.01. 2006 - 08:09:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
ten problem s pomalosti graffiti mam i na TXku, palm tam bohuzel uz od T5 zacal davat "vylepsenou" verzi ktera ceka na dokonceni vicetahovych znaku jako je treba t nebo i. Ale co jsem koukal Dmitry uz ma na svych strankach patch jmenem Graffiti 1.9999 coz je graffiti obdobne jako na T3 ci Z72, jeste jsem nezkousel, v dobe kdy jsem to videl to melo jeste nejaky mouchy. Jinak moc peknej clanek, uvidime co prinese nova verze LD, pokud nejaka bude ;)

Re: LifeDrive - Kočkopes od Palmu (Hodnocení: 1)
Od: micke - Sobota, 28.01. 2006 - 18:06:48
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.newz.cz
Článek je opravdu povedeny, osobně nejsem s LD spokojen zvláště pro pomalou reakci a dlouhé restarty. Přece jen někdy až 4 minuty trvající restart ve chvíli kdy nutně potřebuji něco ověřit v kalendáři nebo zjistit kontakt je fakt opruz.
Na druhou stranu výdrž je slušná i když zařízení obsahuje pevný disk - z toho jsem měl strach. Na nativní formát PDF je dnes již použitelná čtečka, dokonce i přehrávání videa je možné free aplikací.
Co mě opravdu vadí je Graffiti ne, že je pomalé, ale verze G2 je děs. Mnoho let jsem používal Graffiti1 a můžu říct, že to byla vychytávka co dělala Palm Palmem. Čest její památce. (pokud někdo máte návod jak na LD dostat G1 ...)
Re: LifeDrive - Kočkopes od Palmu (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Sobota, 28.01. 2006 - 21:30:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
Myslím, že Dmitry Grinberg něco takového udělal pro T5, takže by to mohlo jít i pro LD.
Re: LifeDrive - Kočkopes od Palmu (Hodnocení: 1)
Od: micke - Sobota, 28.01. 2006 - 21:59:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.newz.cz
 
kde to roste?

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund

RSS - články RSS - fórum