DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
15. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 172 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Pocket PC: ASUS MyPal A716 - maximální výkon a obrovské komunikační možnostmi
30.04.2004 
Hardware Windows Mobile
Tímto popisem se honosí na trhu nové zařízení od nám známé firmy Asus, která na trhu PDA už není nováčkem, je to její třetí řada (po MyPal 600 a MyPal 620/620BT). Jak je vidět, firma Asus se učí, jak to na trhu chodí, co si uživatelé žádají a model A716 je v tuto chvíli rozumné maximum, co si kdo může přát (pokud neberu do úvahy např. biometrii, kterou má nejvyšší řada iPaqu, což je podle mne spíš úchylka paranoidních Američanů).


Asus MyPal A716 obsahuje slot na SD i CF karty, přičemž do CF slotu můžete dát i GPS, Radio či GPRS kartu. Z konektivity jmenujme Bluetooth a Wi-Fi standardu 802.11b. Rozlišení displeje zůstalo 320x240, displej vypadá napohled stejně jako u modelu 620, design se změnil podle mého k lepšímu, nyní vypadá přístroj sice mohutněji, ale i kompaktněji. Nakonec to z fotografií můžete posoudit i Vy sami. Na první pohled patrná podoba Looxu vychází patrně z toho, že Asus je i výrobcem tohoto zařízení, tak jako v dalších oborech, např. optických mechanik a dalších, kdy Asus slouží jako OEM výrobce.

V každém případě Asus MyPal A716 je mnohostranné PDA, které vás nezklame, pokud se nechcete nechat omezovat tím, co jiným PDA chybí. Teď si řekneme něco o výhodách a nevýhodách.

Výhody: Klikni pro detail

 • dual slot (CF i SD)
 • výkonný displej
 • velká konektivita (IR, BT i WiFi)
 • výměnná baterie
 • samostatný nabíjecí konektor
 • boční tlačítka
 • příznivá cena
 • velmi vysoký výkon

Nevýhody:

 • poměrně velké rozměry
 • výkonný displej
 • nekompatibilita konektorů s předchozími modely
 • méně citlivá dotyková folie displeje
 • malý stylus

Než si blíže rozebereme výhody a nevýhody, dovolím si malé srovnání s předchozím modelem, který je nejblíže k tomuto, MyPal 620BT. Jako zlepšení bych viděl design, tento postrádá lesklý rámeček kolem displeje díky čemuž vypadá celé PDA kompaktněji a jednolitěji. Rovněž displej zůstal stejný, nicméně ovládací software se změnil a bohužel ne k lepšímu. Nyní lze ztlumit podsvícení jen v osmi krocích, což je docela málo, největší vadou však je velký rozdíl mezi vypnutým a zapnutým podsvícením. V noci na čtení svítí až moc, vyřešil jsem to jen tím, že jsem jej mírně odklonil. Také je mírně větší než předcházející model, ale vzhledem k výbavě je to pochopitelné.

Výhody:

Klikni pro detail Dual slot je velmi dobrá věc, ať už jej používáte z důvodu cenových rozdílů mezi SD a CF kartami, nebo pro další přídavné karty, např. GPS do CF slotu a přitom máte mapy a aplikace na SD kartě (funguje i s IBM MicroDrive).
Výkonný displej ve smyslu výkonného posvícení je určitě velmi dobré, především v autě, kde v létě za slunečného počasí u slabších displejů nevidíte na mapy. Když si jej chráníte matnou folií, pak se ani neleskne a přitom má dostatečný výkon i na prosvícení této fólie (nakonec je ta folie vhodná i právě kvůli nemožnosti dostatečně podsvícení ztlumit, tím se jeho svítivost částečně kompenzuje).
Konektivita je u tohoto PDA zajištěna víc než dostatečně, můžete si vyměňovat poznámky přes IR port, na cestách se připojit k Internetu přes Bluetooth a v práci či doma přes Wi-Fi. Po více než čtrnácti dnech používání jsem nenašel problém s konektivitou, určitě se i zlepšilo proti předcházejícímu modelu díky použití téhož Bluetooth modulu, jaký je použit v iPaq PDA firmy HP (v předcházejících modelech byl použit modul BT jiného výrobce).
Výměnná baterie byl určitě sen mnoha uživatelů, zvlášť když ASUS hodlá nabízet i extended baterii (s kapacitou 3000mAh), s PDA dodávaná má kapacitu 1500mAh.
Samostatný nabíjecí konektor (nicméně lze nabíjet i datovým konektorem) má své výhody, např. můžete použít jakoukoliv jinou nabíječku se shodnou polarizací a výkonem, můžete odpojit datový kabel a přitom neodpojit nabíjení (i to se někdy hodí) atd. Navíc ASUS vše dovedl k dokonalosti - dobíjecí kolébka dodávaná s přístrojem lze použít jak na dobíjení, tak na datové spojení s PC, nicméně lze také použít oba kabely samostatně i bez kolébky, datový USB kabel se ke kolébce připojuje stejným datovým konektorem, takže jej lze připojit k PDA i přímo, bez kolébky, stejně tak dobíjecí kabel.
Klikni pro detail Boční tlačítka jsem ocenil proto, že u iPaqu 2210 mi citelně chyběly, hlavně při čtení knížek atd.. Nedoceníte to, dokud je máte a tady jsou hned tři!
Příznivá cena je již tradiční u výrobků značky ASUS, ať se jedná o PDA nebo další zařízení z celého produktového portfolia. Srovnatelné PDA jiných značek se pohybuje o několik tisíc výše.
Co se výkonu týká, jsem běžným uživatelem PDA, používám diář, poznámky, sem tam hru pro ukrácení dlouhé chvíle, prohlížení obrázků, čtení knížek, mapy s GPS apod. Na tohle všechno má dnes dost výkonu skoro jakékoliv PDA. Nicméně není důvod nevěřit různým testům v ostatních periodikách, zabývajících se PDA, které se vzácně shodují na velmi vysokém výkonu. Ke standardu PDA Asus již patří přepínání výkonu procesoru mezi 200, 300 a 400MHz a Power Save Mode, který automaticky tyto režimy přepíná.

Nevýhody:

Rozměry 135x78x18 opravdu nepatří k nejmenším, k tomu připočtěte ještě vyčnívající anténku WiFi a pak porovnejte třeba s iPaqem 1940 apod. Pak zjistíte, že slovo kapesní dostává jiný smysl. Ale dost často je to spíš věc zvyku, já si již zvykl a teď bych neměnil.

Výkonný displej je spíš výhodou, než nevýhodou, nicméně jeho ovládání a nemožnost dostatečně jej ztlumit (uvedeno výše) může někomu taky vadit, ale je možné, že to výrobce dalším upgradem systému napraví (bude k dispozici upgrade na Windows Mobile 2003 SE).
Nekompatibilita konektoru s předchozími modely je nevysvětlitelná a kdo rád upgraduje na nové modely, ten jistě jásat nebude, tohle Vám nedokáži vysvětlit ani já.
Méně citlivý dotykový displej je zřetelně patrný třeba při srovnání s iPaqem 2210, ale kdo je zvyklý trochu pevněji ťukat do displeje, ten si toho ani nevšimne. Já byl vždy spíš opatrný a zvyklý jen lehce ťuknout a tady rozdíl určitě je. Nicméně přes to všechno je to jeden z mála displejů, použitelných na denním světle.
Poslední výtkou je opravdu malý stylus, což Vás zrovna u tak velkého PDA docela zarazí, šetření místem asi nebude ten pravý důvod. Kdykoliv se na něj podívám, zasteskne se mi po pravém kovovém stylusu Palma.

Pár detailů závěrem:

Klikni pro detail Balení je standardní, krabice s kolébkou, PDA, dobíjecím a datovým kabelem, CD s MS Mobile 2003, CD Asus s ActiveSyncem a dalšími utilitami (a není jich málo, nicméně některé jsou sporné, třeba MapKing s mapami 5ti asijských velkoměst) a pouzdro na opasek, v tomto případě poměrně kvalitní a pevné. Kolébka je stabilní a dostatečně pevná, se západkou umožňující nabíjení PDA i s extended baterií. Během používání jsem nenarazil na žádné neobvyklé chování PDA, spotřeba odpovídá používaným funkcím a baterie je na vše dostatečná. Pokud výrobce při update systému opraví výše uvedené, pak v dané třídě nemá konkurenci. A i tak při poměru cena/výkon je skvělou volbou.

Petr_Kopriva
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Petr_Kopriva


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund

RSS - články RSS - fórum